O nás

VENKOVSKÁ DUDÁCKÁ MUZIKA BEDRNÍK byla založena v květnu roku 2008. 

Nástrojové složení je více než typické pro tuto oblast - dudy, housle, klarinet, kontrabas a vozembouch. Příležitostně se objevují i zobcové flétny.

Repertoár kapely se nezaměřuje pouze na jednu, domácí národopisnou oblast - Doudlebsko, i když rozmanitost, melodičnost doudlebských písní je okouzlující. Vybírá i z ostatních regionů jižních, jihozápadních nebo západních Čech. 

Muzika vystupuje při různých příležitostech spojených s výročními zvyky, ale také na výstavách, vernisážích, přehlídkách a festivalech, na vesnických nebo městských poutích a slavnostech. Samozřejmě si také zahraje ráda pro ostatní příznivce a nadšence folklóru nebo pro zájezdy zahraničních turistů, kteří přijedou obdivovat krásu nejen jižních Čech, ale také jižních Češek, které jsou v naší muzice hojně zastoupeny.

Venkovská dudácká muzika Bedrník kromě sólového účinkování také velmi úzce spolupracuje s tanečníky folklórního souboru Radost z Kamenného Újezdu u Českých Budějovic, který doprovází při jejich vystoupeních.